در شهرها و مناطق مسکونی در خیابان های شریان اصلی حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است

در شهرها و مناطق مسکونی در خیابان های شریان اصلی حداکثر سرعت چند کیلومتر در ساعت است

  1. 100 کیلومتر در ساعت
  2.  95 کیلومتر در ساعت
  3. 60 کیلومتر در ساعت *
  4. 85 کیلومتر در ساعت

سرعت مجاز در شهر ها و مناطق مسکونی

معابر شریانی درجه یک

  • آزادراه ها حداقل ۷۰ و حداکثر ۱۲۵ کیلومتر در ساعت.
  • بزرگراه ها حداکثر ۱۰۰ کیلومتر در ساعت.

معابر شریانی درجه دو

  • خیابان های شریانی اصلی حداکثر ۶۰ کیلومتر در ساعت.
  • خیابان های شریانی فرعی حداکثر ۵۰ کیلومتر در ساعت.

معابر محلی

  • در این معابر و میدان ها حداکثر ۳۰ کیلومتر در ساعت.

 

 

آموزش حق تقدم در رانندگی

حق تقدم در رانندگی

از آنجایی که من خیلی خوب می دانم و قبلاً در ایران گواهینامه پایه داشتم، یکی از آشنایانم که در یک شرکت حمل و نقل کار می کند به من پیشنهاد داد که به عنوان راننده کامیون در این شرکت کار کنم. 71- قطار شهری: نوعی حمل و نقل عمومی است که مسافران را به شهرها و حومه شهرها جابجا می کند و معمولاً روی ریل های فلزی با چرخ های فلزی حرکت می کند. 58. خط راه آهن: خطوط راه آهن موازی ثابت که قطارها و سایر وسایل نقلیه ریلی روی آن حرکت می کنند. 77. کمربند ایمنی: کمربندی که نیمه بالایی راننده و هر مسافر را در صورت لزوم به طور ایمن کنترل و مهار می کند، مانند کاهش ناگهانی سرعت یا توقف ناگهانی وسیله نقلیه که ممکن است به دلیل توقف یا برخورد با جسم دیگر یا تصادف دیگر باشد. برای جلوگیری از جدا شدن مسافران و راننده از صندلی و برخورد با شیشه جلو یا سایر قطعات داخلی یا پرت شدن از وسیله نقلیه و داشتن حداقل دو نقطه تکیه گاه. 94- نقص فنی: هرگونه نقص یا تغییر در ظاهر و وضعیت فنی وسیله نقلیه که باعث کاهش ضریب ایمنی رانندگی یا افزایش بیش از حد گازهای آلاینده هوا یا آلودگی صوتی بیش از حد شود.

قوانین رانندگی

یکی از راه های کاهش مصرف سوخت چیست؟ 64- کوچه راه: قسمتی از بدنه راه است که در دو طرف خطوط معکوس قرار دارد و برای توقف اضطراری وسایل نقلیه استفاده می شود. 87. راههای محلی: راههایی هستند که در طراحی و بهره برداری نیازهای وسایل نقلیه و عابرین پیاده را به طور یکسان در نظر گرفته و بین کوچه ها و خیابان های فرعی ارتباط برقرار می کند. 3- زمانی که در مواجهه با آن باید به فضای بیشتری فکر کنید در چه حالتی است؟ اگر سوال یا نظری در قسمت نظرات دارید، سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. باید بگم که مسائل مفاد اولیه ما با همین کیفیت بوده و قبولی شما رو صد در صد تضمین می کنه. برای رسیدن به مرحله بعدی باید حدود 8 تا 10 جلسه رانندگی صرف کنید. مراقب باشید به تابلوهای جاده‌ای که بسیار شبیه به هم هستند و معمولاً توسط کسانی که در آزمون کد پایه در ابتدای جلسه آزمون شرکت می‌کنند سردرگم می‌شوند، دقت کنید.

کسانی که گواهینامه آنها منقضی شده است قبل از اطلاع به افسران برای تمدید یا جایگزینی آن، برای پرداخت جریمه با پلیس تماس خواهند گرفت. طبیعتاً حافظه شما نمی تواند اشیاء مربوط به حفظ مقررات را برای مدت طولانی در خود نگه دارد. 80- گواهينامه بين المللي رانندگي: گواهينامه اي است كه توسط پليس راهنمايي و رانندگي طبق مقررات گواهينامه داخلي مطابق با مفاد قانون الحاق ايران به كنوانسيون ترافيكي جاده اي و كنوانسيون علائم راه – مصوب صادر مي شود. در سال 1975 – و مدت اعتبار آن یک سال است. ز مینی بوس: ماشینی است با ظرفیت 16 تا 26 نفر با راننده. سی رایدر: خودروی دو دیفرانسیل کمکی با اتاقی مجزا از شاسی یا خودرویی با ظرفیت 10 تا 15 نفر با راننده. 72- قطعات و اجزای اصلی: کلیه قطعات اصلی وسیله نقلیه اعم از محور، موتور، شاسی، اتاق و رنگ که تغییر آنها ویژگی های اساسی خودرو را تغییر می دهد.

سوالات این نامه رانندگی

67- شماره شناسایی خودرو: سندی است که در آن اطلاعات خودرو، مالک و نشانی کامل محل سکونت وی و تاریخ جابجایی ها و تغییرات انجام شده توسط پلیس راهنمایی و رانندگی درج شده و به آخرین مالک تحویل داده می شود. 74- شناسنامه وسیله نقلیه: کارتی که در آن اطلاعات مالک و وسیله نقلیه شماره گذاری، ثبت و توسط پلیس راهنمایی و رانندگی صادر و به صاحب وسیله نقلیه تحویل می شود. علامت هشدار را تا چه اندازه از ماشین خود برای هشدار به سایر وسایل نقلیه قرار می دهید؟ 54- خیابان فرعی: جاده ای است که هنگام کار با جاده های دیگر عرض سوار بر آن کمتر می شود و یا با نصب علائم راه، جاده فرعی محسوب می شود و در غیر این صورت در سمت چپ جاده دیگری قرار می گیرد. 99- وسیله نقلیه: وسایل نقلیه موتوری و غیر موتوری و موتورسیکلت هایی که برای جابجایی افراد و کالاها در جاده ها استفاده می شود. رانندگی با وسایل نقلیه ای که فاقد شماره یا شماره ثبت یا فاقد شماره ثبت و یا شماره ثبت هستند، ممنوع است، مگر اینکه قبلاً گواهینامه رانندگی از پلیس راهنمایی و رانندگی دریافت کرده و به همراه داشته باشند. دو راه برای دریافت گواهینامه بین المللی وجود دارد: درخواست شخصی و آنلاین.

 

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − نه =